OTTOCOLL S16

OTTOCOLL S16 – Klej do luster

68,34  z VAT

Szczegóły Produktu

OTTOCOLL S16 – Klej silikonowy 1K na bazie alkoksy, sieciowany neutralnie

 

Do stosowania wewnątrz

Właściwości

  • Tolerancja z warstwą lustrzaną
  • Odpowiednie do luster
  • Przywiera do standardowych powłok lustrzanych bez podkładu
  • Specjalna obróbka wstępna podłoża nie jest konieczna

Obszary zastosowań

  • Kompensujące naprężenia klejenie luster na ceramice, szkle, tworzywie sztucznym, stali szlachetnej, aluminium, drewnie, betonie itd.
  • Odpowiedni również jako klej do luster ze szkła akrylowego (np. Plexiglas®)
  • Klejenie lakierowanego i emaliowanego szkła

Normy i badania

  • Odpowiedni do zastosowań zgodnie z instrukcją IVD nr 30+35 (IVD – Zrzeszenie Przemysłowe Materiały Uszczelniające)
  • Klasyfikację według systemów certyfikacji budynków zawiera Karta danych budownictwa zrównoważonego
  • Francuska klasa emisji VOC A+

Karty danych

Forma dostawy

Z przyczyn technicznych kolory przedstawione w katalogu mogą różnić się od oryginalnych kolorów produktów. Dla dokładnego odwzorowania kolorów proszę zamówić nasz oryginalny wzornik kolorystyczny.

Przy zamówieniu pełnego kartonu niższa cena. Proszę o kontakt z biurem.

310 ml wkład

miętowobiały

S16-04-C97
Opakowanie jednostkowe 20
Sztuk na palecie 1200

 

Przydatne informacje dodatkowe:

Do klejenia kompensującego naprężenia luster na ceramice, szkle, tworzywie sztucznym, stali nierdzewnej, aluminium, drewnie, betonie, tynku, murze, płytach gipsowo-kartonowych, betonie porowatym lub nieobrobionym drewnie. Powierzchnie luster dostępnych w handlu nie wymagają  substancji podkładowej. Na podłożach mineralnych należy obficie nałożyć OTTO Primer 1105. Czas odparowywania wynosi co najmniej 30 minut. W przypadku powlekanych płyt wiórowych konieczna jest wstępna obróbka przy użyciu substancji podkładowej OTTO Primer 1216. Przed klejeniem na podłożach niewymienionych tutaj należy skonsultować się z naszym działem techniki stosowania. Nigdy nie nakładać S 16 punktowo lub powierzchniowo, lecz pionowymi paskami (ściegami). Na każdy m2 powierzchni lustra należy nałożyć co najmniej trzy paski kleju, każdy o szerokości ok. 10 mm, tak, aby możliwa była cyrkulacja powietrza wymagana do wulkanizacji. Minimalna odległość między lustrem i podłożem musi wynosić co najmniej 1,6 mm, co można uzyskać poprzez naklejenie elementów dystansowych. Wstępne unieruchomienie do czasu utwardzenia (co najmniej 48 godzin) można uzyskać za pomocą taśm klejących, klocków lub klinów. Do zewnętrznego powlekania luster w połączeniu z kamieniami naturalnymi zalecamy S 70, w połączeniu z innymi materiałami, jak ceramika, metale, szkło itd. zalecamy S 120, S 121 i S 125. Należy uwzględnić, że nałożenie powłoki ochronnej może nastąpić dopiero po całkowitym utwardzeniu kleju do luster S 16 i ulotnieniu się produktów rozkładu. Czas ten wynosi około 7 dni. W przypadku luster bez szklanej tylnej ściany uszczelnione powinny zostać tylko pionowe obrzeża lustra, aby uniknąć uszkodzenia powłoki lustrzanej w wyniku powstawania skroplin.

Dodatkowe informacje

objętość

310 ml

kolor

Miętowobiały C97