Klej do luster OTTOSEAL S16

40.53 PLN
 
Kod produktu: S1604C97
Klej do luster OTTOSEAL S16

Dostępne opcje


* Kolor:


* Objętość:

Klej do luster

Właściwości

  • Neutralnie usieciowany 1-komponentowy silikonowy środek klejący na bazie alkoksów
  • Przyczepny do wszystkich powszechnie dostępnych w handlu lakierów do pieczętowania bez substancji podkładowej
  • Nie uszkadza lustrzanej powłoki

Obszary zastosowań

  • Kompensujące naprężenia klejenie luster na ceramice, szkle, tworzywie sztucznym, stali szlachetnej, aluminium, drewnie, betonie itd.
  • Odpowiedni również jako klej do luster ze szkła akrylowego (np. Plexiglas®)
  • Klejenie lakierowanego i emaliowanego szkła

Normy i badania

  • Zgodny z LEED® IEQ-Credits 4.1 Materiały klejąco-uszczelniające
  • Sprawdzony na szkłach powlekanych (2-komponentowy, poliuretanowy, bezpośredni lakier kryjący 7-530 firmy Selemix System) firmy Glas Nagel - stan 11/2006
  • Sprawdzony na szkłach Lacobel (szkła lakierowane) - stan 10/2010 (Wyniki badań udostępnia nasz dział techniki stosowania).
  • Informacje dotyczące naszych kontroli przyczepności i kompatybilności reprezentują stan w momencie badania. Zmiany w powłokach są możliwe i nie mieszczą się w naszej strefie wpływów. W tym celu zalecamy kontakt z właściwym producentem szkła / powłok.

Kolory

 

Kolory

310 ml wkład

miętowobiały

S16-04-C97

Opakowanie jednostkowe

20

Sztuk na palecie

1200

Przydatne informacje dodatkowe:
Do klejenia kompensującego naprężenia luster na ceramice, szkle, tworzywie sztucznym, stali nierdzewnej, aluminium, drewnie, betonie, tynku, murze, płytach gipsowo-kartonowych, betonie porowatym lub nieobrobionym drewnie. Powierzchnie luster dostępnych w handlu nie wymagają  substancji podkładowej. Na podłożach mineralnych należy obficie nałożyć OTTO Primer 1105. Czas odparowywania wynosi co najmniej 30 minut. W przypadku powlekanych płyt wiórowych konieczna jest wstępna obróbka przy użyciu substancji podkładowej OTTO Primer 1216. Przed klejeniem na podłożach niewymienionych tutaj należy skonsultować się z naszym działem techniki stosowania. Nigdy nie nakładać S 16 punktowo lub powierzchniowo, lecz pionowymi paskami (ściegami). Na każdy m2 powierzchni lustra należy nałożyć co najmniej trzy paski kleju, każdy o szerokości ok. 10 mm, tak, aby możliwa była cyrkulacja powietrza wymagana do wulkanizacji. Minimalna odległość między lustrem i podłożem musi wynosić co najmniej 1,6 mm, co można uzyskać poprzez naklejenie elementów dystansowych. Wstępne unieruchomienie do czasu utwardzenia (co najmniej 48 godzin) można uzyskać za pomocą taśm klejących, klocków lub klinów. Do zewnętrznego powlekania luster w połączeniu z kamieniami naturalnymi zalecamy S 70, w połączeniu z innymi materiałami, jak ceramika, metale, szkło itd. zalecamy S 120, S 121 i S 125. Należy uwzględnić, że nałożenie powłoki ochronnej może nastąpić dopiero po całkowitym utwardzeniu kleju do luster S 16 i ulotnieniu się produktów rozkładu. Czas ten wynosi około 7 dni. W przypadku luster bez szklanej tylnej ściany uszczelnione powinny zostać tylko pionowe obrzeża lustra, aby uniknąć uszkodzenia powłoki lustrzanej w wyniku powstawania skroplin.